Beyne sıçrayan Akciğer Kanseri tamamlayıcı tedavi ile hastalık kontrol altında...

EŞİ SAFRA KESESİ KANSERİ İLE MÜCADELE EDEN HASTAMDA AKCİĞER KANSERİ VE BEYİNE SIÇRAMASI SAPTANDI. TAMAMLAYICI TEDAVİLER İLE HASTALIK KONTROL ALTINDA, KADER BİRLİĞİ İLE KEMOTERAPİYE BERABER GELİYORLAR..

 

60 yaşlarında erkek hasta. Eşi yaklaşık olarak 5 yıldır safra kesesi kanseri nedeni ile kemoterapi alıyor. Safra kesesi kanseri olan eşine yoğun bir şeklide destek oluyor ve onun üzerine titreyerek bu amansız hastalıkla mücadelesinde eşini bir an bile olsun yalnız bırakmıyor.

Erkek hastamızın yaz ayı başlarında baş ağrısı, dengesizlik yakınmaları olması nedeni ile doktora başvuruyor. Yapılan tetkiklerinde beyinde biri büyük diğerleri küçük kanser sıçraması saptanıyor. Yapılan taramalarında odak olarak küçük hücreli dışı akciğer kanseri (skuamöz hücreli) saptanıyor. 4. evre olan hastaya beyine radyoterapi, tamamlayıcı doğal ve bitkisel destekler ile kemoterapi başlandı.

Yıllarca eşine destek olan hastamın da maalesef yoğun sigara içilmesine ve strese bağlı akciğer kanseri gelişmişti.

Bu sefer de kader birliği oldu ve her ikisi birlikte kemoterapiye gelmeye başladılar.

Hastamın beyindeki kanser sıçraması tedaviler ile birlikte tama yakın geriledi, kitle görünümü kayboldu, küçük değişiklikler kaldı.

Halen her iki hastamın da tedavisi başarılı bir şekilde devam ediyor..

Allah uzun ömürler versin..

 

Hastadan izin alınmıştır..